سواد زندگی

۸ راه آسان و شگفت انگیز برای ایجاد “حس ارزش مند بودن” در فرزندان

پدر و مادر مهمترین منبع ایجاد و بخشش حس ارزشمند بودن در فرزندان خود هستند. در این مقاله کوتاه ۸راه آسان ایجاد حس ارزشمندی را با هم مرور می کنیم :

  1. اگر فرزندتان در مدرسه ، مهد ، جمع خانوادگی و یا هرجای دیگری دارد برنامه ای اجرا می کند حتما به مراسم او بروید و با حرکت دست و میمیک های صورت (حالت های مثبت صورت) او را تایید کنید.
  2. با فرزندتان گفتگو کنید : در رابطه با موسیقی مورد علاقه او و شما ، فامیلی که او دوست دارد با اوصحبت کند ، مشورت در رابطه با مسائل جاری خانواده (سعی کنید که به برخی از این مشورت ها ترتیب اثر دهید و عمل کنید.) ، بحث و گفتگو در رابطه مسائل روز جامعه (مدرسه ، نظام آموزشی ، محیط زیست ، نیکوکاری ، …) و برخی اوقات با تماشای آلبوم خانوادگی تصاویر زندگی و خاطرات خوب خود را مرور کنید تا انرژی مثبت به او هدیه کنید.
  3. توانایی های او را شناسایی کنید و در رابطه با آن با او صحبت کنید. اگر او خوب نقاشی می کند در رابطه با استعداد خوب او در رابطه با نقاشی ، شیوه های یادگیری نقاشی ، ابزار مورد نیاز نقاشی و یا شرکت در کلاس نقاشی با او صحبت کنید و حس اعتماد به نفس او را افزایش دهید.
  4. برخی اوقات که فرزندتان پول همراه دارد ، یک وعده کوچک و ارزان مهمان او شوید.
  5. وقت بگذارید و با فرزندتان بازی کنید. بازی که او دوست دارد حال می خواهد فوتبال باشد یا بازی فکری یا پلی استیشن ! و یا حتی خاله بازی. مهم این است که به علاقه او ارزش دهید. یادتان باشد در بازی نباید همیشه برنده و یا همیشه بازنده باشید و باید میان این دو تعادل برقرار کنید.
  6. به او اثبات کنید که او برای شما بسیار ارزش دارد ، هر چند وقت یکبار برای فرزندتان پیام بگذارید ، عکس او را زمینه (بک گراند) موبایل ، تبلت و یا رایانه خود قرار دهید و بگذارید ببیند و یا در زمانی که تنشی وجود ندارد بی دلیل برای او کادو بگیرید.
  7. یکسری کار مشترک با هم انجام دهید. کتاب و شعر بخوانید ، سینما بروید و فیلم تماشا کنید ، فوتبال ببینید ، موسیقی گوش کنید.
  8. موفقیت های فرزندتان را جشن بگیرید. جشن نیاز نیست پرخرج باشد با یک بستنی میوه ای و یا آب میوه هم می شود جشن گرفت.
مطالعه این مقاله خالی از لطف نیست ...
18 مهارت و موضوع برای گفتگوی همسران با هم

برچسب ها

anariha

من تمام تلاش خود را می کنم که مطالبی زیبا و پر انرژی برای شما تولید کنم (نه کپی). در سایت اناری ها برای وقت ، شخصیت و روحیه شما ارزش بالایی قائل هستم و از هر آنچه که به این ها صدمه بزند دوری می کنم. اگر اناری ها برای شما مفید بود آن را به دیگران معرفی کنید.
دکمه بازگشت به بالا

بستن